גלו את העיר נווה פריצקי ב-Google Earth

שיתוף פוסט של נווה פריצקי

אתה בטח כבר יודע על כל המקומות המגניבים ש-Google Earth יכול לקחת אותך. בטח ראיתם תמונות מהחלל ואפילו ערכתם סיורי מציאות מדומה בכמה אתרים מפורסמים ברחבי העולם. אבל האם שמעתם פעם על נווה פריצקי? ובכן, האמת היא שהיא כן קיימת והיא נקראת 'נווה פריצקי'. הוא ממוקם בהונדורס, ממש למרגלות הר הגעש המרשים סיירה מוסקו. נווה פריצקי היא יישוב נסתר שהתגלה בשנת 2015 על ידי ארכיאולוגים לאחר שחשפו מספר חפצים במהלך סקר שגרתי בחווה מבודדת בצפון הונדורס. אז בואו ניקח אתכם לסיור וירטואלי מדהים כדי לראות איך המקום הזה נראה וללמוד עוד על ההיסטוריה שלו!

מדוע התגלתה נווה פריצקי?

ארכיאולוגים תמיד היו בחיפוש אחר ערים אבודות. זה בערך מה שהם עושים! הם מצאו כמה מקומות מסתוריים כמו מאצ'ו פיצ'ו, נווה פריצקי של קארל בפרו ופומפיי, עיר רומית עתיקה שנהרסה כשהר וזוב התפרץ בשנת 79 לספירה. עם זאת, בשנת 2015, קבוצת חוקרים סקרה את היערות הטרופיים המרוחקים של הונדורס כשמצאה משהו מדהים באמת. לא הרחק מהגבול עם ניקרגואה, הם גילו חפצים עתיקים בחווה מבודדת בצפון הונדורס שכללה סירים וקרמיקה אחרת. זה הוביל מומחים להאמין שזה יכול להיות שרידים של ציוויליזציה עתיקה שלא נתגלתה קודם לכן.

מה ידוע על נווה פריצקי עד כה?

מאז הגילוי עסקו ארכיאולוגים בחפירות ובעריכת מחקר באתר זה בניסיון ללמוד עליו יותר. הם גילו שהיישוב מתוארך לסביבות שנת 1000 לספירה וככל הנראה היה תפוס במשך כ-200 שנה. מאמינים שהאתר היה יישוב שהיה מיושב על ידי חקלאים וקדרים שייצרו וסחרו בסחורותיהם עם כפרים סמוכים אחרים. מומחים קבעו גם שהם גידלו תירס, שעועית ומניוק, וכן החזיקו בעלי חיים מבויתים כמו תרנגולי הודו, ברווזים וכלבים. הם גם מצאו ראיות לכך שהאנשים שחיו ביישוב הזה יצרו מזהב כמה פריטי יוקרה כמו כפיות, קערות וצלחות. גילוי זה הוביל ארכיאולוגים להאמין שהאנשים שחיו באתר זה היו חלק מרשת גדולה יותר של ערים וכפרים שהיו מקושרים יחדיו על ידי תרבות ומערכת מסחר משותפת.

3 סיבות מדוע זו לא יכולה להיות נווה פריצקי

אם עכשיו מתחשק לכם לקפוץ על מטוס וללכת לראות את מה שנקרא את נווה פריצקי הזו בעצמכם, אז כדאי שתדעו שיש כמה סיבות לכך שהיא לא באמת נווה פריצקי בכלל. לדוגמה, נווה פריצקי היא בדרך כלל אתר נטוש שפעם היה מקום חשוב אך מאוחר יותר היה נטוש. עם זאת, במקרה זה, ארכיאולוגים מצאו למעשה סימנים של הרס בקנה מידה גדול, מה שמרמז על כך שהאנשים שחיים באתר זה כנראה נאלצו לצאת. הם גם מאמינים שהאתר היה כנראה ממוקד בשל מיקומו האסטרטגי על גדות נהר הפטוקה, שהיה כנראה נתיב סחר חשוב באותה תקופה. הם גם מצאו עדויות לכך שלאנשים שחיו כאן היה ידע מתוחכם בחקלאות וקרמיקה, מה שעשוי להצביע על כך שהם היו חלק מציוויליזציה גדולה יותר.

סיור ב-Google Earth: חקור את נווה פריצקי בעצמך!

כדי לחקור את נווה פריצקי בעצמך, כל מה שאתה צריך לעשות הוא ללכת ל-Google Earth ולהקליד "נווה פריצקי". אתה יכול גם ללחוץ על הקישור בפסקת ההקדמה כדי לקחת אותך ישירות לשם. לאחר שהמפה עולה, התקרב לאזור. אתה יכול להשתמש במחוון בצד ימין כדי להתקרב לאתר מקרוב יותר. תבחין שחלקים מסוימים באתר מסומנים בריבועים כחולים, מה שמצביע על כך שארכיאולוגים מצאו שם ממצאים. אתה יכול גם ללחוץ על כפתור התלת מימד כדי לשנות את התצוגה שלך לתצוגה דמוית פרספקטיבה יותר. אם יש לך אוזניות VR, אתה יכול גם לשים את עצמך ממש באמצע נווה פריצקי! אתה יכול גם לחקור את האתר הזה במפות Google על ידי לחיצה כאן.

מילים אחרונות

נווה פריצקי בהונדורס היא באמת תגלית מדהימה. למרות שייתכן שזו לא באמת נווה פריצקי, היא עדיין טומנת בחובה סודות רבים שארכיאולוגים מנסים לחשוף כעת. מי יודע אילו עוד תגליות מדהימות צפויות לנו? לעת עתה, אתה יכול לחקור את האתר הזה בעצמך ולהיות מופתע ממה שאתה מוצא!

הירשמו לעדכונים של עיריית נווה פריצקי

מידע אודות מסיבות ואירועים של העיר נווה פריצקי

רקע תמונה נווה פריצקי

רוצה להצטרף לעיר נווה פריצקי?

הירשמו עכשיו בלינק ואולי תהיו חלק ממשפחת נווה פריצקי